REKLAMA
Znaleziono 4963 wyników
Polska po latach powraca do produkcji czołgówartykuł
Pokaż artykuł
Polska po latach powraca do produkcji czołgów
Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ S.A.) ogłosiła wznowienie krajowej produkcji czołgów, co potwierdził Marcin Idzik, członek zarządu PGZ, w rozmowie z portalem Defence24. Decyzja ta oznacza powrót do budowy pojazdów pancernych w Polsce po długiej przerwie. Będą produkowane w fabryce Bumar-Łabędy w Gliwicach.
Warszawa jest centrum europejskiej produkcji gier wideoartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa jest centrum europejskiej produkcji gier wideo
Warszawa to największy hub produkcji gier wideo – wynika z badania obejmującego największe europejskie ośrodki tej branży. W stolicy działa jedna z największych w regionie społeczności specjalistów pracujących przy tworzeniu gier – od zespołów niezależnych po globalnych liderów rynku.
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Jelcz Laskowice] Coinalde Polska Sp. z o.o.
Jelcz-Laskowice, Jaczkowice
ArcelorMittal Poland inwestuje ponad 42 mln zł w oddziale w Świętochłowicachartykuł
Pokaż artykuł
ArcelorMittal Poland inwestuje ponad 42 mln zł w oddziale w Świętochłowicach
Ponad 42 mln zł – tyle wynosi wartość inwestycji realizowanych obecnie w świętochłowickim oddziale ArcelorMittal Poland (dawna Huta Florian). Na tę kwotę składają się dwa projekty – instalacja nowego regeneracyjnego dopalacza termicznego i instalacja szybkiego chłodzenia blachy. Ważnym aspektem tych przedsięwzięć jest ograniczanie wpływu procesu produkcji na środowisko.
Rusza gigantyczna inwestycja firmy Intel pod Wrocławiem [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Rusza gigantyczna inwestycja firmy Intel pod Wrocławiem [ZDJĘCIA]
Firma Budimex S.A. została wybrana na wykonawcę wyrównania terenu o powierzchni ok. 50 ha, wraz z pracami towarzyszącymi, zlokalizowanego w granicach LSSE – podstrefy Miękinia i Środa Śląska. To pierwsze prace związane z realizacją gigantycznej inwestycji firmy Intel w tej lokalizacji. W czwartek 1 sierpnia przekazano teren wykonawcy.
Austriacka firma Aspöck Systems GmbH rozbudowała fabrykę automotive w Kluczborkuartykuł
Pokaż artykuł
Austriacka firma Aspöck Systems GmbH rozbudowała fabrykę automotive w Kluczborku
Kolejna zagraniczna inwestycja z branży automotive w województwie opolskim. W kluczborskiej strefie ekonomicznej zakończyła się kolejna rozbudowa zakładu produkcyjnego austriackiej firmy Aspöck Systems GmbH.
firma
Pokaż firmę
Schody Opole Komor
Świerkle, Słowackiego 12
Centrum Ekspedycyjno-Rozdzielcze Poczty Polskiejinwestycja
Pokaż inwestycję
Centrum Ekspedycyjno-Rozdzielcze Poczty Polskiej
Wrocław
[Wrocław] Muzeum Pana Tadeuszainwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Muzeum Pana Tadeusza
Wrocław, Stare Miasto, Rynek 6
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Nowe Lipiny] Park handlowy Multibox
Wołomin, Szosa Jadowska
Polska firma biotechnologiczna Biomed zainwestuje w Lublinie 72 miliony złotychartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma biotechnologiczna Biomed zainwestuje w Lublinie 72 miliony złotych
Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. zrealizuje nową, dużą inwestycję w Lublinie przy ul. Głównej 34. Na terenie należącym do tej firmy zostanie wybudowany nowy budynek, w którym wytwarzany będzie preparat do leczenia raka pęcherza moczowego.
Światowy gigant, niemiecki koncern BASF otworzy nowe globalne biuro we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Światowy gigant, niemiecki koncern BASF otworzy nowe globalne biuro we Wrocławiu
Kolejny wielki, międzynarodowy koncern stawia na stolicę Dolnego Śląska. Należąca do niemieckiego koncernu BASF, spółka BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions (ECMS) otworzy nowe globalne biuro we Wrocławiu.
Rząd przekazał 600 mln zł na dalszy rozwój i inwestycje Huty Stalowa Wolaartykuł
Pokaż artykuł
Rząd przekazał 600 mln zł na dalszy rozwój i inwestycje Huty Stalowa Wola
Premier Mateusz Morawiecki odbył wizytę w Hucie Stalowa Wola, której przekazał 600 mln zł na dalszy rozwój i inwestycje. Dzięki rządowemu wsparciu, Huta Stalowa Wola będzie mogła sprawnie produkować najnowocześniejsze wozy piechoty "Borsuk", a także pracować nad produkcją polskiej wersji armatohaubic K9 Thunder. Wsparcie dla polskich przedsiębiorców to jeden z priorytetów rządu. Inwestowanie w polski przemysł zbrojeniowy wpisuje się także w modernizację i rozwój Sił Zbrojnych RP. W 2023 r. zostanie przeznaczone blisko 4% PKB na wzmocnienie potencjału obronnego Polski.
Amerykański gigant zainwestuje 100 mln dolarów w Rzeszowie. Powstanie strategiczny zakład zaawansowanych technologii dla silników lotniczychartykuł
Pokaż artykuł
Amerykański gigant zainwestuje 100 mln dolarów w Rzeszowie. Powstanie strategiczny zakład zaawansowanych technologii dla silników lotniczych
Amerykański koncern Pratt & Whitney ogłosił budowę nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Rzeszowie. Wartość inwestycji to około 100 mln dolarów, a zakończenie prac planowane jest na 2028 rok. Nowa fabryka stworzy 140 miejsc pracy i stanie się jednym z kluczowych elementów rozwoju przemysłu lotniczego na Podkarpaciu.
Grupa Azoty sprzedaje Polimery Police. Gigantyczny projekt pozostanie w polskich rękachartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Azoty sprzedaje Polimery Police. Gigantyczny projekt pozostanie w polskich rękach
Grupa Azoty kończy swoją przygodę z projektem Polimery Police – jednym z największych przedsięwzięć przemysłowych w historii polskiej chemii. Prezes Andrzej Skolmowski potwierdził w rozmowie z radioszczecin.pl, że spółka planuje sprzedaż inwestycji PKN Orlen. Transakcja, której wartość przekracza miliard złotych, ma zostać sfinalizowana do 30 czerwca 2026 roku.
Alumetal S.A. rozbuduje fabrykę w Gorzycachartykuł
Pokaż artykuł
Alumetal S.A. rozbuduje fabrykę w Gorzycach
Alumetal S.A. rozbuduje swoją fabrykę zlokalizowaną w miejscowości Gorzyce, w powiecie tarnobrzeskim w województwie podkarpackim. 28 lutego br. Rada Nadzorcza Alumetal S.A. zaakceptowała realizację projektu rozbudowy mocy produkcyjnych w zakresie stopów wstępnych w zakładzie w Gorzycach.
Kolejne dwie polskie firmy zainwestują w woj. podlaskimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne dwie polskie firmy zainwestują w woj. podlaskim
Kolejne dwie polskie firmy zainwestują w województwie podlaskim, w północno-wschodniej części Polski. Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSSE S.A.) wydał dwie kolejne decyzje o wsparciu. Obie inwestycje zostaną zrealizowane w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
OSM Piątnica zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w Ostrołęceartykuł
Pokaż artykuł
OSM Piątnica zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w Ostrołęce
Kolejna wielka inwestycja w branży mleczarskiej w Polsce. 3 października 2025 roku Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy otrzymała od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WMSSE S.A.) decyzję o wsparciu nowej inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, która zostanie zrealizowana w województwie mazowieckim.
Dwie nowe inwestycje w Łomży, dzięki wsparciu Suwalskiej SSE S.A.artykuł
Pokaż artykuł
Dwie nowe inwestycje w Łomży, dzięki wsparciu Suwalskiej SSE S.A.
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna (SSSE S.A.) wydała dwie kolejne decyzje o wsparciu dla polskich firm z Łomży, w ramach Polskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Polski potentat mleczarski zainwestuje 262 mln złotych w Ostrołęceartykuł
Pokaż artykuł
Polski potentat mleczarski zainwestuje 262 mln złotych w Ostrołęce
Kolejna wielka inwestycja w branży mleczarskiej w Polsce. Tym razem w województwie mazowieckim. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy otrzymała od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WMSSE S.A.) decyzję o wsparciu nowej inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
REKLAMA